SURİYELİLERE YARDIM
          Türkiye'nin kendi sınırları içinde terör örgütleri PKK ve Fetöye Karşı Mücadele verdiği, iç savaşın yaşandığı Suriye' de yuvalanan IŞID, EL nusra gibi örgütlerle de aynı mücadeleyi sürdürdüğünü kaydeden Başkan Mehmet EKİZOĞLU şunları söyledi :
         “Vatandaşlarının can güvenliği ve ülkenin geleceği için tedbirler alan Türkiye, bir yandan da mülteci konumuna düşen Suriyelilere kucak açmıştır. Türkiye’nin bu insanı davranışını Avrupalı dostlarımız takdir etmekte, ancak kendi rahatları ve konforları bozulmasın diye bizim gösterdiğimiz yaklaşımdan uzak kalmaktadır. Suriyeli sığınmacıların Avrupa ülkelerinde barındırılmasına karşı gösterilen direnç, bu takdirlerin gerçekçi olmadığının kanıtıdır. Türkiye terörle mücadele ederken, yüksek demokrasi ve hukukun egemenliğinden vazgeçmemiştir. Avrupalı dostların böyle sıkıntılı zamanlarda bunu iyi anlamasını ve Türkiye’nin bu mücadelesine samimi destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
Başkan Mehmet EİZOĞLU, değerlendirmelerinin ardından Çeltik İlçemizde barınan Suriyelilere yönelik çalışmalarına destek olmaya, ortak uygulamalar yürütmeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.
 
 
BİZİ TAKİP EDİN