Başkandan Mesaj
 Çeltik Belediye Başkanımız Mehmet EKİZOĞLU, Yeni Yıl ve Mekke’nin Fethi’nin 1385. Yıl Dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Mehmet Ekizoğlu mesajında, “Asırlardan beri farklı kültür ve medeniyetleri bir arada tutan ve yaşatan, güzel İlçemizde 2015 yılını sevinç ve üzüntüleriyle geride bırakıyoruz. 2016 yılının ülkemize İlçemize barış huzur getirmesini diliyorum. Yeni yılda, bütün enerjimizle Çeltikli hemşerilerimizin daha güzel, daha huzurlu, daha mutlu günlere kavuşması için, toplumun tüm kesimleriyle el ele vererek, Çeltik'mizin gelişmesi ve kalkınmasını sağlamak, en büyük hedefimiz olacaktır.

Öte yandan dünyada yaşanan ve insanlığı derinden etkileyen olumsuzlukların da 2016 yılında yaşanmaması, ülkemizde barış, kardeşlik ve hoşgörünün hakim olması en büyük temennimizdir. Bu duygularla, tüm Çeltik'li hemşerilerimizin yeni yılını kutlar, mevcut hoşgörü, kardeşlik ve huzur ortamının gelişerek devam etmesini umut ediyor, 2016 yılının ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Mehmet Ekizoğlu, Mekke’nin Fethi ile ilgili açıklamada ise, “Miladi yılın başlangıcı olan 1 Ocak aynı zamanda Mekke’nin Fethi’nin de yıl dönümüdür. Bu fetih; dinlerini sadece Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Efendimiz ve ashabına Allah’ın en büyük lütfüdür. Allah’u Teâlâ’nın kutlu kıldığı ve İslâm dininin merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hâkimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslâm, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. İslam için çekilen hiçbir sıkıntının boşa gitmediğini ve Rabbimizin bunun karşılığında Mekke’nin fethini müyesser kıldığı gerçeği kılavuzumuz olsun. Tüm İslam âleminin Fetih yıldönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
 
BAŞKAN
Özgeçmiş
Mesajı
Fotoğraflar
BİZİ TAKİP EDİN